Wypełnij ankietę - która pozwoli nam ulepszyć animeon.pl

700x200

Death Note

Ocena użytkowników:
8.9
Studio: Madhouse Studios, VAP, Konami, Viz Media, Ashi Productions
Kategorie: Tajemnica, Policyjne, Psychologiczne, Nadnaturalne, Thriller
Rodzaj produkcji: TV
Ilość odcinków: 37 x 23 min - razem 851 min
Premiera: Środa, 04 Października 2006
587 osób ogląda
6278 osób oglądało
137 osób wstrzymało
110 osób porzuciło
492 osób planuje

Opis

Główny bohater serii - Light Yagami jest siedemnastoletnim uczniem liceum. W szkole osiąga bardzo dobre wyniki, nawet w skali całej Japonii, a po lekcjach uczęszcza na zajęcia dodatkowe. Pewnego zwykłego dnia znudzony lekcją Light zauważa, że na trawę niedaleko szkoły upada dziennik. Po skończonych zajęciach podchodzi do niego zaciekawiony. Po otworzeniu jego oczom ukazuje się instrukcja, która mówi, że po wpisaniu imienia i nazwiska osoby, ta umiera. Chłopak początkowo bierze istnienie tego "dziennika" za absurd i odkłada go na miejsce, po chwili jednak decyduje się przekonać na własne oczy czy to, co jest w nim zapisane, jest prawdą - zabiera dziennik do domu. Całkowicie przypadkowo oglądając telewizję trafia na transmisje prosto z miejsca kolejnego masakrycznego zdarzenia. Czterdziesto dwu letni mężczyzna zaatakował przedszkole i przetrzymywał dzieci jako swoich zakładników. Light widząc to wpisuje nazwisko owego przestępcy do dziennika. Tym większe jest jego zdziwienie, gdy ten po wyznaczonym czasie umiera na atak serca. Początkowo myśli, że to przypadek, wszystkie wątpliwości rozwiewają się jednak, gdy w jego mieszkaniu pojawia się shinigami – bóg śmierci o imieniu Ryuk.

Opis: Laki

Trailer

W Zankyou no Terror jak i W Death Note możemy zobaczyć walkę pomiędzy detektywem, a osobą/ osobami, które chcą coś zmienić. Nie brakuje w nich wątków psychologicznych i wielu intryg, które zachęcają do obejrzenia kolejnych odcinków. Jestem pewny, że jeśli komuś podobał się Death Note to na Zankyou no Terror się nie zawiedzie :D
Szczerze mówiąc, te dwa anime są całkowicie inne pod względem fabuły czy też otoczenia, jedyna rzecz która sprawia że te anime są podobne to fakt że obydwie główne postacie są bardzo podobne. Light jak i Lelouch to bardzo inteligentne postacie co sprawia że te dwa anime są niezwykle podobne, nie zaprzeczę że większości fanom Death Note najbardziej spodobała się inteligencja jak i uczucie oglądania tak skomplikowanego anime. Obydwa anime są niezwykle interesujące i nie idzie przewidzieć co będzie dalej, na dodatek obydwa anime są niezwykle brutalne jak i mroczne co dodatkowo sprawia że są takie same.
Psychic Detective Yakumo ma podobny do Death Note'a mroczny klimat, główny bohater Yakumo Saitou z wyglądy przypomina Lighta. Obaj są introwertykami, i chcą pomagać światu z ukrycia. Mimo tego, że główny temat jest inny, to myślę, że Ci, którym spodobało się Death Note (czyli tacy jak ja) polubią Psychic Detective Yakumo.Chcesz mieć swoją własną liste anime?
Zarejestruj się!

Posiadasz konto w naszym portalu?
Zaloguj się
banners_01122014 dogry-160x600 Image Banner 160 x 600
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Rangi


O co chodzi?


Rangi są nową funkcją portalu animeOn. Rangi nie są jednak stałą nagrodą. Tylko ogreślona przez range liczba osób spełniająca odpowiednie warunki może posiadać daną range. Warunki otrzymania rangi są sprawdzane raz na 24 godziny, około 5:00.


Rodzaje rang


- Trzydzieści pierwszych osób z największą liczbą komentarzy

- Piętnaście pierwszych osób z największą liczbą głosów za wszystkie napisane rekomendacje

- Dwadzieścia pierwszych osób z największą liczbą podziękowań za odcinki

- Trzydzieści pierwszych osób z najdłuższym czasem spędzonym przed anime

- Piętnaście osób z największą ilością lajków za komentarze

OrzeszekUWAGA!!! Wypowiedź ta może zawierać spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność. Przed przeczytaniem tego postu zapoznaj się z treścią, która jest pogrubiona, bądź skonsultuj się ze mną, lub adminem, gdyż każdy post niewłaściwie przeczytany może zagrażać Twojemu zdrowiu psychicznemu!!

Spoiler :: Pokaż
Szczerze powiedziawszy, to dziw bierze, że anime obejrzałem dopiero teraz... Ogólnie, to DN jest świetną serią. Ma to coś, czego nie mają inne serie... Długo, oj długo zastanawiałem się nad oceną tejże serii. Niby ma wszystko, niby całość jest pokazana prześwietnie, ale były momenty, które naprawdę irytowały. Ponadto wiele odcinków, to jak fillery. Dodawanie coraz to nowszych postaci. Śmierć za śmiercią. Wszystko było fajnie do 23 odcinka (jakoś tak). Śmierć L'a powinna zakończyć tą serię. Ogólnie, to albo śmierć L'a, albo Light'o powinna być zakończeniem tej serii. Tak się jednak nie stało i dostaliśmy jakieś dziecko, które to miało być kopią L'a. Dostał wszystko na tacy i niby błysnął... Jego inteligencja wcale nie była taka duża. Po prostu wszystko zapewnił mu jego poprzednik. Uważam, że spryt i plany jaki miał zarówno Light'o, jak i Near były po prostu słabe... Oczywiście chodzi mi o plany od momentu śmierci L'a, bo do tego momentu wszystko, ale to wszystko było okej! Dziwi mnie wciąż to, że można było dodać tak wiele postaci, które tylko zniszczyły tą serię. Szczerze powiedziawszy, to ja wiem, że dam 10, ale nie jest to taka mocna 10... Chciałbym dać 9, ale wiem, że będę tego żałował... Ogólnie to dałbym 9.5, ale takiej oceny nie ma, więc powiedzmy, że za Ryuk'a bardziej widzę przy tej serii 10. Jeszcze odnośnie serii... Było wiele wspaniałych momentów, epickich, idealnych, boskich - po prostu, tego się nie da opisać... Ale były też te momenty, które mnie dołowały, zniechęcały, jak chociażby kolejne "Kir'y", jak i kolejni "L'owie"... Muzyka, kreska, animacja, to wszystko stoi na najwyższym poziomie. Mógłbym pisać i pisać, ale nie ma sensu, bo to co chciałem, to już napisałem... Serie tą bardzo, ale to bardzo polecam... Jest po prostu kapitalna! Daję 10 i do ulubionych!
OrzeszekNiestety też dochodzę do wniosku, że końcówka została strasznie zepsuta, dlatego również daję 9... Smutek
Mailo
Spoiler :: Pokaż
Gdyby się na jego śmierci anime zakończyło to i ja dałbym 10/10 i do ulubionych, ale później tak poziom spadł i to, co było ogromną zaletą tej serii czyli inteligentne dedukcje L'a i Kiry zamieniły się w żałosne domysły tych przeciwników Lighta... normalnie jakby przepowiadali przyszłość, a o końcówce nawet nie wspomnę, jedno z najgłupszych zakończeń jakie dane było mi zobaczyć. Szkoda, zmarnowany potencjał.
AfroRogerMailo wyjąłeś mi to z ust
Mala_HimJestem dumna z tak optymistycznej oceny. Szeroki uśmiech
Ja miałam inne podejście do "zastępców" L, lecz każdy człowiek ma prawo do wyrażania własnej opinii...No ale cóż, cieszę się ,że to w końcu zobaczyłeś i zrobiło to na Tobie takie wrażenie!
ShinaPo tym anime nie mogłam otrząsnąć się i oglądać innych xD Bardzo fajne, ciekawe, trzymające w napięciu. Jest też dużo zagadek jakie serwuje nam główny bohater i można się trochę namyśleć. Kreska jest taka poważna, nie jest za słodka. Lubię takie klimaty jak tu ^^
czmzfz30połowa odcinków by wystarczyła Szeroki uśmiech
allgreenTo było moje pierwsze anime i powiem że jedno z najlepszych. Bardzo polecam, jest to obowiązkowy tytuł Uśmiech kto się zdecyduje, nie będzie żałować.
Lilia123Obowiązkowy...Masz rację :3 Swego czasu to było naprawdę najlepsze anime ^^
Veise HeroPamiętam, że zabrałam się za to anime jak miałam chyba 12 lat, ale skończyłam oglądać trochę po
Spoiler :: Pokaż
śmierci L'a
chyba w tedy nie miałam czasu czy coś, ale ciesze się, bo moja psychika w tedy by nie wytrzymała... Nadal nie mogę się otrząsnąć, nie takiego zakończenia oczekiwałam... Ech, cały czas czuje, że coś jest nie tak... to takie okropne...
Oczywiście Death Note u mnie jest na 1 miejscu i raczej nie spadnie, ale mam doła T.T
saint023Miałem tak samo. Nawet nie wiem czy w tym samym wieku nie byłem. Anime jedyne w swoim rodzaju i mam wrażenie ze jeszcze przez jakiś dłuższy czas będą mi się kłębiły myśli na temat prawd życiowych, obrazu człowieka i jego charakteru i wielu innych spraw poruszonych w tym anime. Człowiek który stworzył pierwowzór Death Note jest niesamowity. Wielki szacunek za jego umiejętność pokazywania ludziom ludzkiego nieszczęścia jakim jest chore i ślepe podążanie do sprawiedliwości bez względu na cenę. Jednak pojawia się myśl " czy aby na pewno jest to gorsze od tego co teraz robimy?". "Czy zasada zło za zło jest dobra?". Ja uważam że jednak każda z sposobów wypełniania sprawiedliwości czyli sąd i "Kira" ma jakieś plusy i minusy. Zawsze znajdzie się jakieś ale ponieważ ludzie nie są idealni i nigdy nie będą. Dlatego przez swoją niedoskonałość nigdy nie dojdziemy do prawdziwej sprawiedliwości. Kira zabawił się w boga. Jednak tylko "zabawił" gdyż jest człowiekiem. Jego człowieczeństwo go unicestwiło. Napisał bym pewnie więcej ale już i tak za dużo głupot powypisywałem i jeśli bym dalej pisal to bym to wypracowanie strzelił i mógłbym kogoś urazić przy okazji.
MiriamToJaCałe to anime wygląda jak szachy lub gra w pokera; wykonują różne ruchy planując coś, nic nie dając po sobie poznać. Testy, sprawdzenia, uniewinnienia, odwracanie uwagi, sekretne źródła informacji.
Genialne, wciągające i interesujące. Ale nie wszystkie rzeczy były wyjaśnione. Niektóre szczegóły wzięły się z mózgu L które przyszły z nie-wiadomo-jakich podejrzeń. Ale to drobiazg.
Postacie bardzo fajne, zwłaszcza pokochany przez wszystkich L, z wyjątkiem Misy (chociaż byłoby dziwnie, gdyby w jednym anime byli sami geniusze) i Near'a- młodszej i gorszej kopii L.
Po 26 odcinku to się bigos zrobił
Spoiler :: Pokaż
nadal jestem w żałobie po śmierci L , ale fajne zakończenie, tylko co stało się z Misą? Szkoda też, że problem nudy Ryuka się nie rozwiązał.

Pomysłowy wątek z Shinigami i notatnikiem oczywiście także. Z przymrużeniem oka
Light to w ogóle główny bohater ze ,,zbrodni I kary''- zabija i uważa że jak najbardziej słusznie. Ale mu się upiekło, bo nie pójdzie do piekła, ale do nieba też nie. Jeśli chodzi o inteligencję, to nią grzeszy, ale o mądrość? Bachor. Smutek
Spoiler :: Pokaż
GDYBY L NIE UMARŁ TO ANIME NIE MIAŁOBY TAKIEGO UROKU, BYŁOBY ZBYT MONOTONNE, ODROBINA ZMIANY PRZYDAŁA SIĘ. Jednakże po 26 odcinku ciągle miałam nadzieję, że L udawał tylko śmierć i się nagle pojawi znowu w wielkim stylu. ;-; Nędzne nadzieje.

Kreska świetna, muzyka wyjątkowa jak na anime (zwłaszcza drugi opening to było jedno wielkie WTF?).
10/10 POLECAM!
Aniiaja też myślałam że L tylko udawał swoją śmierć albo w pewnym momencie tak po prostu zmartwychwstanie czy coś w tym stylu albo będzie jakiś wielki powrót , cokolwiek . tylko na to czekałam , no i w rezultacie się nie doczekałam ,=,
Misaki sanWogole mnie to nie znudziło w zadnym momencie dosłownie wielbie to anime a koncowka zaskakujaca ♥♥♥
ShinaTak anime rzeczywiście wydaje się mi na siłę jakoś przedłużone, bo
Spoiler :: Pokaż
po śmierci L i pojawieniu się Neara i Mello

nie było już takie jak dawniej, ale i tak daję genialne ^^
czapol8Powiem tak:
Pierwsze anime takiego typu, jakie obejrzałem.
Bardzo dużo zagadek, napięcia i genialnych planów.
Nie wiem co napisać, a to już mówi samo za siebie.
Świetny profil psychologiczny bohatera.
Jak ktoś szuka dobrego kryminału to polecam jak najbardziej.
marcinv6Co tu dużo mówić, po prostu ARCYDZIEŁO! Nie oglądałem nic lepszego...
kobus123Chyba pierwsze anime obejrzane przeze mnie na tej stronce i do tego jedno z najlepszych jakie widziałem:-)