Wypełnij ankietę - która pozwoli nam ulepszyć animeon.pl


Phantom ~Requiem for the Phantom~

Ocena użytkowników:
8.6
Tytuł alternatywny:
Studio: Bee Train
Kategorie: Dramat, Akcja, Seinen, Thriller
Rodzaj produkcji: TV
Ilość odcinków: 26 x 24 min - razem 624 min
Premiera: Czwartek, 02 Kwietnia 2009
Tłumaczenie: Jinja-Temple
93 osób ogląda
632 osób oglądało
33 osób wstrzymało
20 osób porzuciło
501 osób planuje

Opis

Nastoletni Reiji Azuma wybiera się w samotną podróż do Stanów Zjednoczonych, gdzie zupełnie przypadkiem staje się świadkiem morderstwa. Niewiele brakowało, a sam zginąłby z ręki młodej snajperki, Ein. Jednak jej opiekun, doktor Scythe, postanawia zrobić z chłopaka swojego drugiego królika doświadczalnego. Tym samym pozbawiony wspomnień Reiji staje przed wyborem: śmierć albo współpraca. Ponieważ wybrał to drugie, od tej pory będzie trenował pod okiem Ein, aby w przyszłości dołączyć do niej w realizowaniu zleceń organizacji Inferno i tworząc wraz z nią tajemniczy duet Phantom siać postrach w amerykańskim półświatku.

Opis: Tanuki Anime - Enevi

Trailer

Mrok, tajemnicza postać w masce, zabójstwo o które jest podejrzana. Po tym tekście, każdy kto zna chociaż jedno z tych anime pomyśli o głównej postaci. Główną postacią w obu anime jest zabójca nieuchwytny przez policje. Oczywiście, te dwa anime NIE są takie same. Darker than Black opowiada o zabójcy z super mocami pracującym dla pewnej organizacji, natomiast Phantom ~Requiem for the Phantom~ o osobie "bez przeszłości" która musiała wybrać między byciem zabitym, a zabijaniem dla innej organizacji. Jednak mroczny klimat i pewnego rodzaju tajemniczość głównych postaci jest tym co łączy te dwa anime i sprawia, że oba warto zobaczyć. :)
Anime całkiem fajne. Motyw pociągów jest ciekawy do tego bohaterowie są śmieszni. Plus anime jest taki, że SOK zajmuje się walką z terrorystami.
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Rangi


O co chodzi?


Rangi są nową funkcją portalu animeOn. Rangi nie są jednak stałą nagrodą. Tylko ogreślona przez range liczba osób spełniająca odpowiednie warunki może posiadać daną range. Warunki otrzymania rangi są sprawdzane raz na 24 godziny, około 5:00.


Rodzaje rang


- Trzydzieści pierwszych osób z największą liczbą komentarzy

- Piętnaście pierwszych osób z największą liczbą głosów za wszystkie napisane rekomendacje

- Dwadzieścia pierwszych osób z największą liczbą podziękowań za odcinki

- Trzydzieści pierwszych osób z najdłuższym czasem spędzonym przed anime

- Piętnaście osób z największą ilością lajków za komentarze

AksamitnyHeniekOglądając to anime czułem się jakbym był esperem. Fabuła była do bólu przewidywalna, przez co porostu nudna. Nawet Ecchi wypada pod tym względem lepiej. Zwroty akcji były tylko z nazwy. Zachowanie postaci nie logiczne. W każdym odcinku można się łapać za głowę z powodu absurdalnych sytuacji. Za grosz realizmu. Możemy też znaleźć dużo błędów np: brak ran po trafieniu (śmiesznie wyglądały stosy ciał bez krwi). Udźwiękowienie to kolejna porażka, ograniczono się do niezbędnego minimum. Wszystkie bronię brzmiały podobnie. Powtarzająca się muzyka w tle, szybko zrobiła się denerwująca. Tylko kreska spełniała swoje zadanie. Niby gatunek dramat, a potraktowano to z przymizernieniem oka. Czemu postaci cierpią, bo tak. Przez słabą argumentacje nie można poczuć ich bólu. Na bohaterów nie ma wpływu upływający czas, jest jeden zmutowany wyjątek. Co do zakończenia, w żaden sposób zaskakujące. Jak tak patrze na oceny niektórych zastanawiam się czy oglądałem to samo. Anime średnie, raz obejrzeć i nic po za tym Uśmiech
SugooooooooiMuszę się przypiąć do wypowiedzi Heńka, czułem to samo podczas oglądania.
YoshikeI jeszcze jedno, (przepraszam za fload ale nie mogę edytować posta...)jeżeli ktoś naprawdę spina o zakończenie to musicie wiedzieć że to anime powstało na podstawie gry i
Spoiler :: Pokaż
tam tzw. true endingiem jest fakt że w tym kościele Ein i Zwei biorą ślub i dopiero po tym zaczyna się akcja z anime, ale już bez tego zakończenia, wtedy kończy się na tym że Elen patrzy w niebo i tyle... Happy end :]
YoshikeAnime nie jest średnie, zgodzę się było wiele niedociągnięć ale oglądało się świetnie... Fakt że kule i rany były niewidzialne i że
Spoiler :: Pokaż
Cal z dziecka zaczęła
przypominać dorosłą Clau, to poza tym wszystko było naprawdę w porządku. Co do zakończenia nie cierpię czegoś takiego, jednak będąc szczerym
Spoiler :: Pokaż
tak powinno być, wszyscy wiecie ile on zabił ludzi, ile zdradził i oszukał, jego pierwotnym planem było uratowanie Ein i tego właśnie dokonał, Cal zginęła(co mnie najbardziej poruszyło w tym anime), więc on też powinien. Takie moje zdanie.
Anime zasługuje na dobre 8/10.
VolsgenSiedzę na tej stronie już jakiś czas, oglądam i oceniam, ale jeszcze ani razu nie napisałem żadnej od siebie opinii. Może zmusiło mnie do tego wasze(po części) narzekania i zdezorientowanie po zakończeniu? Nie wiem.

Co do anime powiem tak, że jest to najlepsze anime jakie oglądałem podczas tej tygodniowej "sesji". Muzyka niesamowita, a openingi i endingi były takie nie tyle dobre co... niepowtarzalne(chociaż jest całkowicie możliwe, że za mało jeszcze widziałem, żeby mówić takie rzeczy). Najmocniejszą jak można się domyśleć stroną tego anime jest właśnie historia. W ciągu całego seansu, ani razu nie czułem znużenia oglądaniem(pomijam 2 powtórkowe-podsumowujące odcinki) co coraz częściej mi się zdarza. Sama historia może nie powoduje jakiś refleksji, czy czegoś w ten deseń, ale z czystym sercem mogę powiedzieć, że jest to porządna dojrzała historia.

Jeszcze na koniec może powiem nieco na temat zakończenia moim skromnym okiem.
Spoiler :: Pokaż
Samo zakończenie ciężko nazwać smutnym czy szczęśliwym. Z jednej strony smutne, bo Zwei poszedł pogadać ze swoimi ofiarami(Niech tak to poetycko ujmę xD ). A z drugiej strony wszystko skończyło się happy end'em, ponieważ pozbyli się w końcu swojego nemezis i jego zabawek oraz można powiedzieć, że uwolnili się(czy aby na pewno?) od swojej przeszłości. Co do samej śmierci Reiji'ego oczywistością jest, że strzelił do niego ten przejeżdżający wieśniak. A kim był? Według mnie to był wysłannik Inferno, który szedł ich śladem z rozkazem eliminacji. Skoro nie są już trzymani na smyczy to są zbędni. Ale dlaczego chcieli ich zabić skoro postanowili się od tego wszystkiego oderwać i prowadzić spokojne, normalne życie? Oboje byli Zjawami, czyli najprawdopodobniej najlepszymi zabójcami jakich nosiła matka ziemia. W takim wypadku musieli posiadać jakieś ważne informacje o Inferno, które mogły tej organizacji zaszkodzić; a życie nas nauczyło tego, że od przeszłości nie ma nigdy ucieczki. Tylko nasuwa mi się jedno pytanie: Dlaczego nie zabito Ein? Może strzelcem był przyjaciel, rodzina którejś z ofiar głównego bohatera? Nie wiem i chyba już się tego nie dowiemy. Latając wzrokiem po komentarzach przeczytałem, że ktoś piszę iż nasza kochana Ein uśmiechała się do martwego partnera. Łatwo to wytłumaczyć. Zabójca wykorzystał pistolet z tłumikiem, więc strzału nie było słychać. A w głowię naszej zabójczyni mogła pojawić się myśl, że po prostu zmęczony podróżami, ucieczkami, wszystkim co do tej pory się wydarzyło i postanowił się odprężyć i położyć na świeżym powietrzu. Pokazuje język Tak tak. Brzmi to trochę naciąganie, ale nie widzę teraz innego wytłumaczenia. (No chyba, że ona jest prawdziwą psychopatką. Wtedy wszystko jest już jasne.) Uśmiech


Tyle ode mnie. W skrócie: Polecam to Anime!
NamiangakiHmmm.... anime genialne.
Kreska bardzo dobra, muzyka super.
Dużo strzelaniny, zabójstw i akcji. Mroczny klimat, miłość i dramat.
Bardzo dobre zakończenie, po prostu bomba.
Moja ocena 10/10 Polecam Szeroki uśmiech
SebowarW zasadzie nie wiem co myśleć o tym Anime – z jednej strony jest genialne, z drugiej pozbawione sensu. Bo o ile mieszanka Darker than Black i Black Lagoon była naprawdę świetna, o tyle niedociągnięcia fabularne bardzo ten klimat psują. Bohaterowie tu w zasadzie zostali olani, zrobiono gwiazdę z jednego, a całą resztę olano, tak jakby na świecie była tylko jedna, dobra postać i 6 miliardów motłochu... Co do oprawy: graficznie średnio, natomiast soundtrack jak dla mnie perełka (z wyjątkiem pierwszego endingu).

Ocena: 9/10 ...bo łezki były...
RazorexPrawdziwy dramat psychologiczny, wspaniała historia.
Idealnie zrównoważona ilość akcji oraz dialogów, całość naprawdę trzyma w napięciu. Momentami było strasznie smutne, jak widać nie potrzeba łzawych historii romantycznych aby wzruszyć widza.
Oczywiście muzyka by Ali Project również świetna, jednak najlepszy był 2 ending *,*
Co do zakończenia:
Spoiler :: Pokaż
Przeglądając AMV na youtube natknąłem się na ciekawą teorię. Elen powiedziała, że teraz nic nie jest już istotne, ale chciałaby być z nim tak długo jak to jest możłiwe. Reiji'ego zabiła ta przejeżdżająca ścieżką osoba. Elen gdy to zobaczyła, widziała, że jednak nie będzie jej to pisane, więc popełniła samobójstwo przez otrucie, może ktoś zwrócił uwagę na ten kwiat.
Swoją drogą, przypomniał mi się cytat z gry mafia:
-Możesz się ukrywać, ale pewnego dnia i tak Cię znajdą Krzywi się

Prawdopodobnie tak właśnie było
Szkoda Cal, naprawdę ją polubiłem i liczyłem na troszkę inny obrót wydarzeń co do niej Krzywi się
piterslajhmm co tu pisać tylko oglądać super anime 10/10 Uśmiech
Patrykc4Nie ma co owijać w bawełnę. Bardz odobre anime choć początek był ciężkie. Jedynie zabolał mnie jeden bohater. Cel.
Spoiler :: Pokaż
Zabić. Wskrzesić żeby później on ją zabił. Mogli by troche to zmienić
W dodatku to zakończenie.
Spoiler :: Pokaż
Szkoda że zgineli na końcu. Mogli by zrobić im szczęśliwe zakończenie. W końcu tyle musieli wycierpieć by być razem
8/10 polecam obejrzenie takiego animaka. Trochę mroku od czasu do czasu dobrze robi Uśmiech
redi1255555Doceńcie koniec anime!
Spoiler :: Pokaż
To jest właśnie tragizm postaci. niezależnie jak by postąpili skończyłoby się to ich śmiercią.
Anime jest bardzo dobre, mimo że rzadko oglądane.
Openingi i endingi jak dla mnie nie są mocną stroną tego anime, ale za to ścieżka dźwiękowa jest wspaniała.
Obejrzałem przed tym anime: Shikabane Hime, Jormungand oraz Black Lagoon (zrobiłem sobie taką serie anime z powszechnie występującą: przemocą, śmiercią, bronią - głównie palną) i uważam że
Phantom był z nich najlepszy.

Proszę oznaczać spoilery //uOrzech
ByakuAnime było na prawdę dobre, arcydziełem bym tego nie nazwał, ale był to dość wysoki poziom. Ogólnie rzecz biorąc uwielbiam wszystko związane z zabójcami, pewnie dlatego przypadło mi do gustu. Co do treści to jest parę ubytków dość znacznych, ale przeciętny widz raczej nie zauważy, aż tak dużo błędów fabularnych. Zakończenie moim zdaniem średnie, w sumie były tylko dwie możliwości i twórcy skorzystali z tej bardziej dramatycznej. Moją ulubioną postacią była Cal, jeśli można "zakochać" lub "zafascynować" się animowaną postacią to właśnie to mnie dopadło. Jak dla mnie w porównaniu do reszty była genialna, chociaż jej gabaryty jak na 16 latkę były mocno przesadzone to i tak uważam, że zmiażdżyła Ein i Zwei'a. Co do oceny końcowej to dałbym 7,5/10, ale ze względu na odcinki, w których występowała Cal pokuszę się o 9/10.
satenJak dla mnie wielkim plusem tego anime to: kreska, klimat, muzyka (szczególnie opening) oraz nie które postacie. Zdaję sobie sprawę z wad jakich posiada to anime, jednak nie przeszkadzały mi one w oglądaniu. No, może jedna czyli
Spoiler :: Pokaż
Pojawienie się Cal po tych 2 latach, nie sądzę że można się tak zmienić
. W nie których ujęciach, twarz Zwei'a wygląda jak Hei'a Pokazuje język. Nie żałuję spędzonego czasu przed tym anime oraz polecam Z przymrużeniem oka