Wypełnij ankietę - która pozwoli nam ulepszyć animeon.pl

Saint Seiya Omega

Ocena użytkowników:
7.4
Tytuł alternatywny: Saint Seiya Omega
Studio: Toei Animation
Kategorie: Fantasy, Przygoda, Akcja, Shounen
Rodzaj produkcji: TV
Ilość odcinków: 97 x 23 min - razem 2231 min
Premiera: Sobota, 31 Marca 2012
51 osób ogląda
178 osób oglądało
23 osób wstrzymało
30 osób porzuciło
152 osób planuje

Opis

Saint Seiya Omega - nadchodząca, kolejna seria "Rycerzy Zodiaku", której akcja ma miejsce, aż 25 lat po wydarzeniach z serii Elizjum oraz filmu Saint Seiya: Niebiański Rozdział - Uwertura. Jest to luźna kontynuacja poprzednich serii, jednak powracają Saori Kido/Atena i Seiya, będący teraz Złotym Rycerzem.

Głównym bohaterem jest Kouga - nowy Rycerz Pegaza (pierwszy raz zbroję Pegaza przywdziewa osoba nie będąca reinkarnacją pierwotnego Rycerza Pegaza). Jako dziecko został uratowany przez Seiye. Wychowany przez Saori Kido oraz trenowany przez Shainę.

Zagrożeniem dla świata jest tym razem bóg wojny Mars, który porwał Saori.

Seria wprowadza dużo zmian w uniwersum, m.in: - wprowadzone zostają żywioły: ogień, ziemia, woda, powietrze, błyskawice, światłość i ciemność. Każdy z rycerzy posiada dany element, każdy element ma swoje słabsze i mocniejsze strony - zbroje nie są już przenoszone w wielkich metalowych plecakach, lecz obecnie zawierają się w krysztale noszonym najczęściej na szyi jako naszyjnik

Trailer

Odcinki
Chcesz mieć swoją własną liste anime?
Zarejestruj się!

Posiadasz konto w naszym portalu?
Zaloguj się
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Rangi


O co chodzi?


Rangi są nową funkcją portalu animeOn. Rangi nie są jednak stałą nagrodą. Tylko ogreślona przez range liczba osób spełniająca odpowiednie warunki może posiadać daną range. Warunki otrzymania rangi są sprawdzane raz na 24 godziny, około 5:00.


Rodzaje rang


- Trzydzieści pierwszych osób z największą liczbą komentarzy

- Piętnaście pierwszych osób z największą liczbą głosów za wszystkie napisane rekomendacje

- Dwadzieścia pierwszych osób z największą liczbą podziękowań za odcinki

- Trzydzieści pierwszych osób z najdłuższym czasem spędzonym przed anime

- Piętnaście osób z największą ilością lajków za komentarze

kobus123ma juz 77 odc a w liczbie obejrzanych tylko 62 wtf???
korzenPowiększycie w końcu liczbę odcinków ile można czekać ???
HarsayObejrzane. Nostalgia brała górę. Odcinki pomiędzy początkiem i końcem ostatniego arcu, można śmiało przełączać co 2 minuty przez ich treść. Nie potrzeba napisów aby zrozumieć o co chodzi... (wieczne za przeproszeniem pieprzenie o sile przyjaźni, nie poddawaniu się oraz ŻE ODZYSKAMY NASZEGO PRZYJACIELA albo POCZUJCIE MOC NASZEGO PANA (SATARN SAMA POWAH DESS) - tak, takie coś stanowi 50-80% odcinka). Pierwszy arc był w miaaaaaarę ciekawy, drugi... masakra (skąd większość mojego niezadowolenia). Stalowi rycerze. Kto do cholery dopuścił taki pomysł do fabuły, która do tego jeszcze jest tak przewidywalna!? (Jestem głównym bohaterem co dopiero od kilku dni ma na sobie zbroję i dzięki swojej wierze rozpalę kosmos by pokonać złotych rycerzy).
Spoiler :: Pokaż

Jedynie moment z przebudzeniem się Saturna nie był tak oczywisty do wykminienia. Oh wspominiałem o walce Pallas z Ateną? Walki młodziaków na początku były o wiele lepsze. Tak, pomachajmy sobie mieczami i przez resztę odcinka gadajmy jak to siebie bardzo siebie kochaliśmy i zaprzestańmy walczyć.

Mógłbym napisać ponad dwie strony A4 zawierające wszystkie wady, ale przejdźmy do pozytywów.

Jedynym plusem tego anime jest 1szy i 4ty opening. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z pięknie odnowionym utworem z oryginalnej serii (jest moc).

Jak ktoś nie czuje dużej nostalgii do Rycerzy Zodiaków lub nie jest odporny na wszechobecny banał, to nie polecam. W innym wypadku, ostrzegam, jest to cholernie słaby spin-off (i dzięki Ateno!).

Teraz z cichą nadzieją czekam na 3 serię The Lost Canvas.
oskarix5Ile to ma odcinków ? 88 czy 62 ?
AsketZmieńcie liczbę odcinków, żeby można było zaktualizować ilość obejrzanych.
MiriSokoTa seria jest niemiłosiernie nudna. Mi już się w 1 odcinku zaczęło nudzić. No i nie, musieli unowocześnić kreskę na maksa. :/ Obejrzałam to do arcu z Marsem, ale teraz wszystko zaczynam w porządku chronologicznym, więc będę zmuszona to zacząć od nowa. Bądź co bądź, za tą połówkę daję 6/10, uratowane dzięki muzyce i jakiemuś pomysłowi. Nie sądzę, że moja ocena później się zmieni.
Bayu
katarina1234Ja stoję na osiemnastym odcinku od dwóch miesięcy bo to takie nudne .Smutek
NamiangakiCzy będzie kolejny sezon , bo to co było teraz to za krótkie :/
AsketPo pokonaniu Marsa ta seria zeszła na psy. Z odcinka na odcinek była coraz gorsza, a ostatni odcinek to już całkowita porażka. 5/10
iron1992Mi się już po 15 czy 16 odcinku odechciało oglądać.
banners_01122014 dogry-750x200-1 Image Banner 750 x 200