Knight's & Magic

(ナイツ&マジック)
4.5 Knight's & Magic

24 min/odc

4 głosy

Adaptacja: Light Novel

Typ: TV

Status: Emitowane

Data Emisji: 02/07/2017 - ?

Liczba Odcinków: 11

Sezon: Lato 2017

MPAA: PG-13

Szkolne Akcja Mecha Fantasy

Opis Fabuły

Gdy mecha-otaku ginie w wypadku samochodowym jego dusza przenosi się do innego świata, a tam odradza się on pod imieniem Ernesti Echevarria. Jego celem staje się sterowanie ogromnego mecha, który nosi nazwę Silhouette Knight.

Odcinki

Zwiastuny

Aktualnie seria nie posiada żadnych zwiastunów.

Powiązane Tytuły

Brak powiązanych tytułów.

Recenzje (1)

anime odcinki pl
GlavioR

Ocena ogólna: 4/5

Głosy: +1 / 1 głos

Data dodania: 30/07/2017


Knigth&Magic to dość ciekawa seria, mieszająca w sobie trochę przygody, polityki, mechów oraz nutkę humoru. Niestety jestem osobą która miała styczność z Novelką i siłą rzeczy moja opinia jest trochę nieobiektywna.

Z punktu widzenia technicznego: kreska jest przyjemna dla oka, modele mechów są dość dobrze wykonane i odzwierciedlenie walk plasuje się na akceptowalnym poziomie. Jedynie przyczepił bym się do modeli besti/potworów jak na mój gust za bajkowe, za dużo jaskrawości itd. Może wraz z rozwojem serii się to trochę uplasuje.

Długość sezonu:  5 planowanych odcinków to raczej jakaś kpina, rozumiem że praktycznie wszystkie aspekty pokazane w serii zostały bardzo mocno poddane skompresowanu, aż jak dla mnie za mocno, ponieważ widz nawet nie jest w stanie wczuć się w klimat tej właściwej opowieści aniżeli samej siekanki robotów.

Oceniając fabułę anime tu ona niestety leży i kwiczy, rozumiem że nie należy brać dosłownie tego co jest w Novelce, że "reżyser" miał swoją wizję czy co tam jeszcze, no ale szanujmy się. Prawie wszystkie elementy dodające smaczku głównej fabule zostały pominięte, ewentualnie przekazane jako wzmianka. Sama pierwsza scena po reinkarnacji gdy Ernesti ma swoją pierwszą styczność z Silhouette Knights (Powłoka czy tam skorupa Rycerza to niestety nie brzmi dobrze), już jest pozbawiona dość cennych informacji na…

Czytaj Więcej...

Komentarze