Knight's & Magic

4.22 /5
9 głosów

Ocena:

Knight's & Magic - Recenzja użytkownika GlavioR

avatar użytkownika GlavioR

1 rok temu przez GlavioR

Knigth&Magic to dość ciekawa seria, mieszająca w sobie trochę przygody, polityki, mechów oraz nutkę humoru. Niestety jestem osobą która miała styczność z Novelką i siłą rzeczy moja opinia jest trochę nieobiektywna.

Z punktu widzenia technicznego: kreska jest przyjemna dla oka, modele mechów są dość dobrze wykonane i odzwierciedlenie walk plasuje się na akceptowalnym poziomie. Jedynie przyczepił bym się do modeli besti/potworów jak na mój gust za bajkowe, za dużo jaskrawości itd. Może wraz z rozwojem serii się to trochę uplasuje.

Długość sezonu:  5 planowanych odcinków to raczej jakaś kpina, rozumiem że praktycznie wszystkie aspekty pokazane w serii zostały bardzo mocno poddane skompresowanu, aż jak dla mnie za mocno, ponieważ widz nawet nie jest w stanie wczuć się w klimat tej właściwej opowieści aniżeli samej siekanki robotów.

Oceniając fabułę anime tu ona niestety leży i kwiczy, rozumiem że nie należy brać dosłownie tego co jest w Novelce, że "reżyser" miał swoją wizję czy co tam jeszcze, no ale szanujmy się. Prawie wszystkie elementy dodające smaczku głównej fabule zostały pominięte, ewentualnie przekazane jako wzmianka. Sama pierwsza scena po reinkarnacji gdy Ernesti ma swoją pierwszą styczność z Silhouette Knights (Powłoka czy tam skorupa Rycerza to niestety nie brzmi dobrze), już jest pozbawiona dość cennych informacji na temat ojca Eru, rozumiem przedstawić dzieciństwo w paru slajdach, ale same smaczki odnośnie bliźniaków Chida oraz Ady i ich spotkania z rodzeństwem w szkole zostały pominięte a są dość ciekawe. Skompresowanie 1 tomu czy nawet 1,5 tomu w jednym 24 min odcinku czasami nie wychodzi na dobre jeśli chodzi o historię.

Na tą chwilę postaram się zakończyć, ponieważ nie chcę się zapędzić i czegoś nie zaspoilerować, chociaż już na tym etapie jestem w stanie opisać co będzie miej wiecej w każdym nadchodzącym odcinku.

Podsumowując seria warta obejrzenia (bardziej z perspektywy zasiania ziarna zainteresowania samym światem i wydarzeniami), anime ma potencjał i liczę na to że moje domysły się nie spełnią oraz wydawnictwo się przebudzi i poprawi. Moja ocena bardziej z sentymentu to dobry -

Więcej recenzji...